Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?

Ako zistiť heslá uložené vo Firefox a Internet Explorer?


Autor: , 4. júna 2010 10:58, aktualizované 4. júna 11:01

Potrebujete zistiť aké heslo používate na konkrétnej stránke ale nepamätáte si ho? Po zadaní užívateľského mena prehliadač nedoplní heslo? Čo teraz? Môžete si poslať nové heslo na email alebo sa jednoducho pozrieť na to stávajúce. Platí v prípade ak je uložené v prehliadači. Potrebujete zistiť aké heslo používate na konkrétnej stránke ale nepamätáte si ho? Po zadaní užívateľského mena prehliadač nedoplní heslo? Čo teraz? Môžete si poslať nové heslo na email alebo sa jednoducho pozrieť na to stávajúce. Platí v prípade ak je uložené v prehliadači.

Návod pre Operu alebo Google Chrome, si môžete prečítať v prvom článku.

FIREFOX:

Firefox na rozdiel od ostatných prehliadačov ponúka možnosť pozrieť si ich priamo v ňom čo môže byť bezpečnostné riziko nakoľko si ich môže zobraziť každý kto ma prístup k počítaču, preto sa odporúča nastaviť si "hlavné heslo," ktoré tomu zabráni, pretože ten kto ho nepozná nemá prístup k nastaveniam, čo je funkcia, ktorá je v prehliadači zahrnutá už v základnej inštalácii a nie je potrebné sťahovať akýkoľvek doplnok.

Ako zobraziť heslá vo Firefoxe:

1, Kliknite na položku Nástroje v hornej lište.

2, Vyberte položku Možnosti

3, Prejdite na kartu Bezpečnosť

4, Kliknite na Uložené Heslá

Nie je potrebné pozerať všetky riadky až kým sa neobjaví želaná stránka, stačí napísať do horného políčka názov stránky a filtrovanie to zariadi.

Ak používate veľmi zložité a dlhé heslá, tak opisovať ich môže byť drina alebo ak ich potrebujete zálohovať aj vo formáte html/txt/csv/xml môžete použiť program PasswordFox, sťahuj TU

Program umožňuje aj zistenie hesiel z akéhokoľvek profilu i zo skopírovaného z iného PC.

Cesta k profilu je "meno účtu vo Windows"\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

INTERNET EXPLORER:

Pre zistenie hesla v Internet Explorer potrebujeme program IEPassView.

Po stiahnutí je potrebné rozbaliť program, umiestniť kamkoľvek chcete i na USB kľúč, žiadna inštalácia stačí spustiť iepv.exe a program sa o všetko postará sám.

V niektorých prípadoch sa musí program spustiť s právami administrátora avšak pri testovaní to nebolo potrebné.

Podporované verzie Internet Explorer sú všetky od 4.0 až po 8.0

Sťahuj TU.

Pozor! Niektoré antivírusové riešenia môžu považovať tieto programy za malware/trójske kone, tieto poplachy sú falošné, spôsobené až príliš vysokou citlivosťou antivírusov, ktorá označí za škodlivé aj úplne legitímne programy.

Na záver by som sa rád zamyslel nad prehliadačmi, ktoré používame každý deň, zverujeme im naše heslá a ani nás nenapadne, že sú šifrované tak nedostatočne, že ich môže získať ktokoľvek s prístupom k počítaču, takmer bez námahy.
 

Na akej platforme hráte hry najčastejšie?

Dlhé roky som zvyknutý najmä na PC
Som fanúšikom konzol, sú na hranie najlepšie
Nové hry pre tablety ma v poslednej dobe priťahujú najviac
Sem-tam si niečo zahrám na smartfóne
Hry zabíjajú čas, vôbec nehrám

 
Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Počítače? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: