Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?

Ako zistiť uložené heslá v Google Chrome a Opera?


Autor: , 13. marca 2010 17:40, aktualizované 15. júna 0:30

Potrebujete zistiť aké heslo používate na konkrétnej stránke ale nepamätáte si ho? Po zadaní užívateľského mena prehliadač nedoplní heslo? Čo teraz? Môžete si poslať nové heslo na email alebo sa jednoducho pozrieť na to stávajúce. Platí v prípade ak je uložené v prehliadači. Potrebujete zistiť aké heslo používate na konkrétnej stránke ale nepamätáte si ho? Po zadaní užívateľského mena prehliadač nedoplní heslo? Čo teraz? Môžete si poslať nové heslo na email alebo sa jednoducho pozrieť na to stávajúce. Platí v prípade ak je uložené v prehliadači.


OPERA:
Na zobrazenie hesiel v Opere potrebujeme software tretej strany, konkrétne OperaPassView.

Tento program sa dá stiahnuť TU v anglickej verzii. Pokiaľ preferujete poľštinu, nemčinu, francúzštinu či ruštinu tak TU

operapassview

Software nevyžaduje inštaláciu, stačí len, rozbaliť, spustiť súbor OperaPassView.exe a program si automaticky nájde wand.dat kde sú uložené heslá. Pokiaľ chcete vidieť heslá z iného wand.dat, napríklad z toho, ktorý ste si skopírovali z iného počítača tak ho môžete otvoriť cez menu, konkrétne “Advanced Options”  či len potiahnuť myšou do okna programu.  Taktiež je možné uložiť si heslá do externého súboru vo formátoch ako txt/ XML/ html.

GOOGLE CHROME:

Na zistenie hesla v Google Chrome slúži program ChromePass, dá sa stiahnuť TU.

chromepass

Na zistenie hesla profilu z externého disku, ktorý nepatrí nainštalovanému Chrome vo vašom PC (napríklad z disku kde padol OS a nemôže bootovať) budete potrebovať posledné heslo s ktorým ste sa prihlásili v Google Chrome. Cesta k užívateľskému profilu by mala byť v tvare "X:Documents and Settingsadministrator" vo Windows XP/2003 alebo "X:uzivateliaja" in Windows Vista/7.

Pozor! Niektoré antivírusové riešenia môžu považovať tieto programy za malware/trójske kone, tieto poplachy sú falošné, spôsobené až príliš vysokou citlivosťou antivírusov, ktorá označí za škodlivé aj úplne legitímne programy.

Na záver by som sa rád zamyslel nad prehliadačmi, ktoré používame každý deň, zverujeme im naše heslá a ani nás nenapadne, že sú šifrované tak nedostatočne, že ich môže získať ktokoľvek s prístupom k počítaču, takmer bez námahy.


Kľúčové slová


 

Na akej platforme hráte hry najčastejšie?

Dlhé roky som zvyknutý najmä na PC
Som fanúšikom konzol, sú na hranie najlepšie
Nové hry pre tablety ma v poslednej dobe priťahujú najviac
Sem-tam si niečo zahrám na smartfóne
Hry zabíjajú čas, vôbec nehrám

 
Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Počítače? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: