Brankár Hlavaj v zápase proti USA čaroval. Neviem, či už bola v hlavách únava, hovorí o strate náskoku (video+foto)

MS v hokeji 2024: USA - Slovensko
Zákrok slovenského brankára Samuela Hlavaja počas zápasu proti USA v základnej B-skupiny na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 13. máj 2024. Foto: SITA/Martin Medňanský.
Tento článok pre vás načítala AI.

Útočník Miloš Kelemen sa dvomi presnými zásahmi podpísal pod slovenské víťazstvo nad Američanmi 5:4 po predĺžení v pondelňajšom zápase na hokejových majstrovstvách sveta v Česku, no vraví, že strata trojgólového vedenia v tretej tretine bola chyba, z ktorej sa treba bezpodmienečne poučiť. „Samozrejme, Američania majú kvalitný tím, no zápas, v ktorom vedieme 4:1, potrebujeme dotiahnuť do konca,“ povedal 24-ročný Kelemen vo videu na webe hockeyslovakia.sk.

Ťažký zápas si užili

Podobné hodnotenie ponúkol i brankár Samuel Hlavaj. Tiež si uvedomoval, že slovenské mužstvo mohlo mať namiesto dvoch bodov všetky tri.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

„Zápas bol ťažký, ale užili sme si ho všetci. A myslím si, že sme mohli siahať na tri body, nielen na dva. Neviem, či už bola v hlavách únava alebo niečo také. Tréneri si to určite pozrú a povedia nám, čo sa tam stalo a čo sa nám nesmie stávať v ďalších zápasoch,“ povedal slovenský gólman, ktorého po stretnutí vyhlásili za najlepšieho hráča v tíme kanadského kouča Craiga Ramsayho.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Aktívny zápas celých 60 minút

Spomenutý Kelemen v stretnutí otvoril aj uzavrel gólový účet. Najprv vo 4. minúte vyťažil zo spolupráce Matúša Sukeľa s Andrejom Kudrnom. V predĺžení zasa pred bránkou tečoval delovku Šimona Nemca a puk zapadol pod brvno americkej bránky.

„Išiel som medzi obrancov, Šimon ma tam videl a našťastie sa mi podarilo tečovať puk. Tie emócie boli úžasné. Myslím si, že sme odohrali aktívny zápas celých 60 minút. V predĺžení sme zabojovali a berieme dva body,“ dodal Kelemen.

Mužstvo spod Tatier má v utorok zápasové voľno. Najbližšie bude v akcii v stredu, keď o 20.20 h nastúpi proti Poliakom.  V tomto dueli sa podľa papierových prognóz očakáva slovenské víťazstvo a ďalšie body do tabuľky ostravskej B-skupiny. V nej majú zatiaľ Slováci na konte päť bodov a po štyroch dňoch šampionátu figurujú na 2. priečke.

Až na prvý zápas s Nemeckom (4:6) ukazujeme svoju tvár a to, čo chceme hrať. Takto musíme pokračovať. V stredu nás čaká Poľsko, potrebujeme si dovtedy oddýchnuť a zregenerovať,“ skonštatoval Kelemen.

Viac k osobe Andrej KudrnaCraig RamsayMatúš SukeľMiloš KelemenSamuel HlavajŠimon Nemec